14 Kasım 2011 Pazartesi

tatlı bir haber!

evet, işte karşınızda nişan pastalarımız ve kurabiyelerimiz!

şeker hamurundan kurabiye / pasta yapmak gerçekten çok özel. çünkü kişiye özel tasarım olduğundan ve her köşesinde fiziksel bir emek içerdiğinden insanları oldukça mutlu ediyor. sanırım son zamanlarda bu tarz şeylere ilginin artmasının en önemli sebebi de bu. ama benim için bu çalışmanın yeri apayrıydı. çünkü üniversitedeki canım ev arkadaşım için yaptık. 


5 kişilik ekibimizle bir çırpıda yapıverdik. yaparken çok da eğlendik. 80 adet kurabiye, 1 adet show cake ve 100 kişilik dilim pasta hazırladık.


düğünlerde / nişanlarda maket pasta kesildiğini herkesin bildiğini düşünüyordum. ama kime söylediysem şoka uğradı. her düğüne 7 katlı taze pasta yapıldığını ve önünüze sinek kanadı gibi bir dilim geldiğini düşünürsek açıklamam şu olacak: "üzgünüm hanımlar ve beyler, çok iyimsersiniz."


biz yaparken çok keyif aldık. umarız tadanlar da mutlu olmuştur. bir kez de buradan mutluluklar dilemeyi unutmayalım. çok mutlu olun. düğünüydü, bebeğiydi derken beni de unutmayın, kurabiyeler benden :) 

2 yorum:

os dedi ki...

Biz istesek yapmazsın !!!

Ö&S dedi ki...

Tasarımlarının ve mükemmel tadların devamını bekliyoruz. Ellerine saglık. S&Ö bu arada düğün pastamızı tasarlamaya başlayabilirsin :)